עברית  |  English  |  

מגוון מסלולי טיול ייחודיים ומשגעים מחכה לכם איתי. מניו יורק הקלאסית, למי שמגיע בפעם הראשונה, דרך ניו יורק האחרת, זאת, שאפילו הניו יורקרים לא מכירים. הצטרפו אליי ואכיר לכם את כל הסודות של ניו יורק הקולינרית, האופנתית, האמנותית, הישנה והחדשה. 

המסלולים:

מסלול 1: "ניו יורק הקלאסית'': למה קוראים לטיימס סקוור בשמו? מה עושה פסל של גולדה מאיר במרכז ניו יורק? למה השדרה השביעית נקראת גם שדרת המעצבים? מהי הסיבה לבנייתו של הרוקפלר סנטר? איפה ג'ון לנון התגורר ונרצח?
גם אם אתם בפעם הראשונה בניו יורק וגם אם כבר הייתם כאן, זהו המסלול שכל אחד חייב לעבור, לפחות פעם אחת בניו יורק.
* נקודות ציון: סנטרל פארק, השדירה החמישית, רוקפלר סנטר, טיימס סקוור, אזור האמפייר סטייט בילדינג ורחוב הקניות המפורסם.
* הידעת? בסנטרל פארק יש 8,968 ספסלים ו-26 אלף עצים.
* משך טיול: 4-5 שעות | דרגת קושי: קלה


מסלול 2: "ניו יורק הישנה מול ניו יורק החדשה'': מי קנה מהאינדיאנים את מנהטן ובכמה? מי היה בצ'יינה טאון לפני הסינים? מי היה הנשיא האמריקני היחידי שהושבע בניו יורק? איך קשור אייפל לעיצוב של פסל החירות? איפה הגישו את הפיצה הראשונה באמריקה?
מסע מרתק לראשית ימיה של העיר. איפה הכל התחיל ואיך הכל ממשיך. הבניינים הראשונים, הסינים, האיטלקים, הריחות והטעמים.
* נקודות ציון: שייט ליד פסל החירות, איזור הוול סטריט והבורסה של ניו יורק, הגראונד זירו, מבט לגשר ברוקלין, בניין העירייה ובתי המשפט, צ'יינה טאון, איטליה הקטנה, סוהו ואזור הקניות הפופולרי.
* הידעת? היהודים הראשונים הגיעו לניו יורק כבר בשנת 1654. הם הגיעו מברזיל, כפליטים, 22 אנשים. אז עוד קראו לה ניו אמסטרדם.
* משך טיול: 4-5 שעות | דרגת קושי: קלה


מסלול 3: ''ניו יורק שלא תראו לבד'': מהו גורד השחקים הראשון בניו יורק? מה מקור השם היי ליין? מהו הסיפור של צ'לסי מרקט? איפה קרי ברדשאו והבנות מסקס והעיר הגדולה עשו את מסעות השופינג שלהן? מהי חנות הקפה הכי טובה בעיר? היכן ניהלה המאפיה את כל עסקי הבשר של ניו יורק?
בואו להיות ניו יורקרים ליום אחד, במסע של קסם של טיול אל ניו יורק הקצבית, האופנתית, הקולינרית, הצעירה והמוסיקלית.
* נקודות ציון: צ'לסי, איזור ההיי ליין וצ'לסי מרקט, בוטיקים, גלריות וחנויות מיוחדות בווסט ווילג', גריניץ' ווילג', איסט ווילג', וושינגטון סקוור פארק, אוניברסיטת ניו יורק (N.Y.U), יוניון סקוור, ומדיסון פארק.
* הידעת? "אולד הומסטד" הוא הסטייקהאוס הראשון בניו יורק. נוסד בצ'לסי, בשנת 1868.
* משך טיול: 4-5 שעות | דרגת קושי: קלה


מסלול 4: ''היסטורי, טרנדי, יוקרתי, פריקי וגם הנקודה היהודית'': היכן התיישבו המהגרים הראשונים שהגיעו לניו יורק? היכן נמצאות המעדניות הראשונות (והכי אותנטיות) של העיר? 
איזה בית כנסת שופץ ב-20 מיליון דולר?
איפה היה פארק הקבצנים בניו יורק ומה יש שם עכשיו? מה עושה פסל של לנין בכיכר האדומה של ניו יורק?
איפה הארי פגש את סאלי?

* נקודות ציון: מבט ייחודי על נופיה של ניו-יורק רבתי ממרומי הרכבל, שכונת האפר איסט סייד היוקרתית, "גן העדן" של המתוקים, "סנטרל" בית הכנסת העתיק (מאז 1872), האיסט ווילג' הבוהמייני, הלואר איסט סייד הטרנדי.
* הידעת? ניו יורק הייתה עיר הבירה הראשונה של אמריקה.
* משך הטיול: כ 4-5 שעות | דרגת קושי: קלה


מיוחד מסלול 5: "New York Nights" - טיול לילי אל סודות ניו יורק: איפה התרחש סיפור הפרברים? היכן נמצא הבר הראשון של ניו יורק? איפה הציפס הכי טוב והכי מיוחד בעיר? איפה מתרחשת סצינת חיי הלילה והבילויים בעיר?
איפה החנויות המגניבות והפריקיות?  
* נקודות ציון: טיימס סקוור על שלל אורותיה, שדירת המסעדות, שכונת הלס קיצ'ן, גשר ברוקלין היפהפה או לחילופין שכונת וויליאמסבורג, מרכז חיי הלילה של ניו יורק בדאון טאון.
* הידעת?
הסאבווי בעיר עובדת 24/7, כל השנה ובכל יום עבודה בשבוע (ימים ב'-ו') עוברים בה כ-5.5 מיליון איש. 
* משך הטיול: 4-5 שעות | דרגת קושי: קלה            

 


דברים שחשוב לדעת:
* הסיורים מלווים בהסברים ע"י זיו הלפמן, מדריך מוסמך ובעל תעודה, מטעם עיריית ניו יורק.
* הסיורים מבוצעים רגלית ובתחבורה ציבורית (אוטובוס, רכבת תחתית או מוניות במחירים מאד זולים, ע"ח הלקוח).
* קצב הסיורים, נינוח ומותאם לצרכי המטייל.